Haber

Müzisyen Onur Şener’in adı Çankaya’daki parkta yaşatılacak

Ankara’da bir eğlence mekanında öldürülen müzisyen Onur Şener’in adını taşıyan Çankaya’daki parkın açılışı yapıldı.

Çankaya Alacaatlı Mahallesi’ndeki Onur Şener Parkı’nın açılışına Şener’in ailesi, hayranları ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.

Açılışta İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve bir dakikalık saygı duruşunun ardından, sine-vizyonla Şener’in hayatı anlatıldı.

Şener’in ablası Pınar Şener Harput ise yaptığı konuşmada, parka abisinin adının verilmesinden çok memnun olduğunu belirtti.

Ağabeyinin çocukları ve hayvanları çok sevdiğini belirten Harput, “Annemin çok istediği bir şeydi, evinin çok yakınında böyle anılmak. Orman ve park tam on şey. Sadece onu yaşatacak bir şey. isim canlı.” söz konusu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, zorlu bir açılış yaptıklarını belirterek, “Her ölüm bir erken ölümdür” dedi. söz konusu.

Şener cinayetinin tüm Türkiye’yi etkileyen bir olay olduğunu ve herkesin vicdanının yaralandığını belirten Taşdelen, bu tür olayların yaşanmamasını en büyük temennileri olduğunu söyledi.

Çankaya Belediyesi olarak Şener’in adını yaşatmanın kendilerine düşen görev olduğunu belirten Taşdelen, “Çankaya’da acıyı da sevinci de paylaşıyoruz. Onur’un adının yaşatılacağı en güzel yer elbette hem kendisinin hem de abisinin yakını. kızı Ceyla’nın ziyaret edip onu göreceği aile evi. Nefes alabileceği bir park olabilir. Sevgili Onur Şener’in adı bu parkta sonsuza kadar yaşayacak.” söz konusu.

Konuşmaların ardından Şener’in annesi Leyla Şener ve Alacaatlı Mahallesi Muhtarı Hülya Erdoğan, Taşdelen’e çiçek takdim etti. Taşdelen, Şener’in ailesi ve yakınları kurdeleyi keserek parkın açılışını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu