Haber

Ege’de Yunan F-16’ları tarafından uçaklarımıza taciz! TSK gerekli cevabı verdi

Birkaç gün önce uluslararası havaalanında gerçekleşen NATO’nun NEXUS ACE misyonu, Yunanistan bağlantılı uçaklar tarafından engellenmeye çalışıldı. Türk Hava Kuvvetleri uçakları ile Yunan uçaklarına gerekli karşılık verilmiş ve NATO görevi başarıyla tamamlanmıştır.

HEMEN F-16S KALKIŞ

Bugün Yunan F-16’ları Ege’deki uçaklarımıza radar kilitleri takarak taciz etti. Bu saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri hızla harekete geçti. Dalaman ve Akhisar’dan havalanan F-16 uçaklarımız, Yunan uçaklarına önlem olarak karşılık verdi.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Yunan uçakları yine NATO uçuşunu hedef aldı! Hava Kuvvetlerimizin savaş ve destek uçakları ile NATO’nun E3-A AWACS uçakları uluslararası hava sahasında bulunuyor. 24 saat Ege’de.Daha önce tüm müttefiklere bildirilen NATO’nun NEXUS ACE uçuşu gerçekleştirildi.Yunan F-16 uçakları, NATO uçuşundaki uçaklarımızı radar kilidini kırarak engellemeye çalıştı.F-16 uçaklarımız kalkıyor. Dalaman ve Akhisar’dan da yanıt geldi ve NATO misyonunun başarıyla tamamlanması sağlandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu