Haber

Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı bugün açılıyor

Başakşehir-Kayaşehir metro hattı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle açılıyor.

İstanbul’da ulaşımı kolaylaştıracak Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı 2 buçuk yılda tamamlandı. Saatte tek yönde 70 bin yolcuya hizmet verebilen metro sınırı, Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Sınırı ve Halkalı-İstanbul Metro Sınırı’na entegre edilerek yolculuk sürelerini kısaltacak.

TOPLAM 4 İSTASYON VAR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılış öncesi metro hattındaki hazırlıkları inceledi. Metro sınırıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“6,2 kilometre uzunluğundaki Başakşehir-Kayaşehir Hattımızda; Onurkent, Kent Hastanesi, Kayaşehir Toplu Konutları ve Kayaşehir Meydan istasyonları olmak üzere toplam 4 istasyon bulunmaktadır.

İstanbul’da tamamlayıp halkımızın hizmetine sunduğumuz metro bordürünün uzunluğu; 318,3 kilometre metro sınırı var. Devam eden projelerimiz bittiğinde bu sayı 380,2 kilometreye çıkacak.

Gayrettepe bağlantısının da biteceğini belirten Karaismailoğlu, “Ring olacak yani Yenikapı Hacıosman metrosu, Zincirlikuyu Metrobüs Sınırı olacak ve bu hattı kullanan vatandaşlarımız oraya bile entegre olacak.” (HABER MERKEZİ)

aksu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu