Haber

Kahramanmaraş’a giden yardım tırlarının indirilmediği iddiasıyla ilgili açıklama

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Afşin ilçesine gönderilen yardım tırlarının boşaltılmadan geri gönderildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ili etkisi altına alan depremin ardından Afşin ilçesinde çalışmaların ahengini sağlamak üzere atanan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyada yapılan paylaşımların Yardım tırlarıyla ilgili medya prestij olmamalı.

Paylaşımların gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Çiftçi, şunları söyledi:

“Afşin ilçesine gelen tırların indirilmesine yardım ettiğini belirten bir kişinin ‘Bu malzemelerin yarısı başka yere gidecek’ deyip bir kısmını da boşaltmadan geri verdiği ses kaydı gerçeği yansıtmamaktadır. AFAD koordinatları bölgeye gelen yardım tırları.Depremden etkilenen vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde dağıtım gerçekleştirilmektedir.ve jandarma birimlerimiz ilçe çıkışında kontrol yapmaktadır.Resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında bu ve benzeri asılsız paylaşımlar yapılmaktadır. Sosyal medya platformlarında yapılanlar vatandaşlarımız tarafından prestij konusu olmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu