Haber

Akar’ın “Vur vur vur” sloganına verdiği cevaba sert tepki: Kimi vuracaksınız, kimi öldüreceksiniz?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri’de düzenlenen AK Parti milletvekili aday toplantısında terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgedeki hiçbir sorunun Türkiye olmadan çözülmesinin mümkün olmadığını söyleyen Akar, “Bu nedenle Türkiye’nin her zamankinden daha güçlü ve daha büyük olması gerekiyor.”

BAKAN AKAR: ZAMANI GELECEK, BEKLEYİN

Salonda bulunanların “Vur vuralım ölelim” sloganları üzerine Akar, “Zamanı gelecek bekleyin. Mehmetçik, teröristlerin tüm sığınaklarını, sığınaklarını başlarına yıkmayı başardı, yıkmaya devam ediyor. “

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan.

“AKAR SAYIN’I DEVLET GÜMRÜĞÜNE DAVET EDİYORUZ”

Akar’ın gidişiyle ilgili açıklama yapan CHP Meclis Milli Savunma Kurulu ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Akar Bey’i devlet görgüsüne davet ediyoruz” dedi. Akar’ın zaman zaman bakanlıkla bağdaşmayan tavırlarına değinen Ceylan, “Biz de PKK ve FETÖ’ye karşıyız. Ama PKK ve FETÖ’nün yeri sahadır. Bu telaffuzların yeri değil. Bu tarz toplantılar. FETÖ ve PKK’ya duyarlılığı göstermesini tavsiye ediyorum. Davranışlarından dolayı kendisini kınıyoruz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray.

“PKK VE FETÖ’YE KARŞI TAMAMEN TÜRK HALKI”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, “Türk milleti PKK ve FETÖ’ye kesinlikle karşıdır. Bir siyasetçinin hangi bağlamda olursa olsun böyle bir açıklama yapması yanlıştır” diyerek, “Her türlü söylemin yanlış olduğu” uyarısında bulundu. kutuplaştırıcı ve bölücü dilden kaçınılmalıdır.”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt.

“KİMİ SIKACAKSINIZ, KİMİ ÖLDÜRECEKSİNİZ?”

Akar’ın açıklamalarına Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Hulusi Efendi! FETÖ’cüler darbe yapmaya kalkınca neden ölmedin? Kimi vuracaksın? Kimi öldüreceksin? Kimi düzene koyacaksın? Korkanlar bıraksın. kendin gibi ol.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu